BRIA alias Tara – návštěva v jižních Čechách

Konečně po několika odkladech cesty, jsme dne 30.května 2015 vyrazili na Písecko na návštěvu „naší fenky“ Brii, dnes již Tary. Návštěvu jsme původně plánovali v měsíci dubnu současně s účastí na MVP v Českých Budějovicích.

I tento den, s ohledem na deštivé počasí a následující předpověď nebyl zcela jistý. Nakonec jsme přece jen vyrazili na cestu. Počasí se umoudřilo a my strávili v jižních Čechách pěkné sobotní odpoledne. Na návštěvu s námi samozřejmě cestovali obě naše fenky, matka  Brii Leticia i její sestra Belinda. Cestu naše fenky zvládaly celkem dobře, nepočítám-li prvních 40 km ke Klatovům, kdy pořád v autě kňučely a pochodovaly. Pak již byla cesta klidná a místy dost deštivá. Po ujetých cca 200 km, po 13. hodině odpoledne jsme byli v naší cílové obci.

Po chvilce bloudění po obci jsme nakonec dojeli zdárně k domu, kde již na nás čekala paní Ivana. Za vrátky nás přivítala Bria alias Tara a její spolubydlící kamarád Bondík, štěně kanárské dogy. Starší dáma borderka byla zavřená v kotci. Počasí se naštěstí umoudřilo, již nepršelo a dokonce vykouklo i slunce a oteplilo se.

Když jsme Taru uviděli, byli jsme moc potěšeni, jak krásně vypadá. Bylo zřejmé, že se jí daří velmi dobře. Když Tara stála vedle Belindy, byly od sebe téměř k nerozeznání. Stejně stavěné i velké, hlavu i výraz. Rozdíl byl jen v barevných znacích na srsti, Tara je měla světlejší a méně a měla o něco „bohatší límec“ na krku. Po prozkoumání zahrady našimi psy a popovídání na terase, jsme vyrazili na odpolední procházku za obec do luk a lesa. Psi se mohli pořádně proběhnout a vydovádět. Samozřejmě nemohl chybět ani Bondík, který ve vysoké trávě nebyl ani vidět.

Po návratu zpět na zahradu, se Letina předvedla. Na zahradě objevila jámu se stojící vodou a rákosím. Letina samozřejmě jámu musela vyzkoušet, zahučela do ní až po břicho, nechybělo moc a Belinda tam byla taky. Když Leti vylezla, resp. když jsme ji vyhnali, bylo jasné, že je zralá pod hadici. Až po břicho zabahněná.  A ta vůně bahna a zkažené vody. Takže očista byla nutná.

Zbytek odpoledne nám na terase rychle utekl. Psi si po procházce zdřímli a po těch cca 2 hodinách i Letina celkem oschnula. Byl čas návratu.  Před 19.hodinou jsme se rozloučili , všichni psi ještě dostali nějaký ten pamlsek a vyrazili jsme k domovu.

Na Písecku jsme strávili moc pěkné sobotní odpoledne.

Tímto děkujeme paní Ivaně a jejímu manželovi za milé přijetí a možnost vidět Taru. Přejeme mnoho radosti ve společnosti psích miláčků a pejskům hlavně zdraví bez zdravotních problémů.

 

Další foto  Fotogalerie BRIA – 6/2015 – návštěva